Foto van Caroline van Geenen
Mevr. drs.

C.M.A. (Caroline) van Geenen-Nipshagen

Gezondheidszorgpsycholoog, Seksuoloog NVVS/SH
BIG-nummer

Binnen de afdeling Medische Psychologie Volwassenen werk ik voor diverse medisch specialismen. Ik zie mensen met veel verschillende aandoeningen en in alle leeftijdscategorieën (vanaf 18 jaar). De mensen zie ik zowel individueel, met partner als in een groep. Hierdoor is mijn werk heel afwisselend en uitdagend.

Lees meer

Als GZ-psycholoog-Seksuoloog NVVS bied ik binnen het Centrum voor Seksualiteit gespecialiseerde psychologische en seksuologische zorg aan patiënten bij wie een medische aandoening van invloed is op de seksualiteit, intimiteit en/of de partnerrelatie. Een ziekte, diagnose of behandeling kan veel veranderen – niet alleen lichamelijk, maar ook emotioneel en in de relatie met uw partner.

U kunt bij mij terecht wanneer u door een (chronische) aandoening, medische behandeling, medicijnen of operatie problemen of vragen heeft op seksueel gebied. Bijvoorbeeld als u informatie wilt over seksualiteit na een prostaatoperatie of na het verwijderen van uw baarmoeder. Of als u en uw partner willen praten over de seksualiteit na een hartinfarct, stoma of borstamputatie.

Klachten op seksueel gebied kunnen door medische factoren ontstaan, in stand blijven of verergeren. U kunt denken aan (chronische) ziekten als diabetes, MS of huidaandoeningen, medicijngebruik (bloeddrukverlagers, antidepressiva) of medische ingrepen (prostaatoperatie, chemotherapie). Ook andere medische behandelingen, bijvoorbeeld bij vruchtbaarheidsproblemen, kunnen van invloed zijn op de intimiteit en seksualiteit.

De seksuologische behandeling biedt ruimte om in een veilige setting te praten over de verandering in de seksualiteit en intimiteit. Samen wordt gekeken naar wat helpt om weer meer verbinding, intimiteit en kwaliteit van leven te ervaren. Partners worden vaak betrokken bij de behandeling. Ik werk nauw samen met andere zorgverleners binnen het ziekenhuis.

Voorbeelden van klachten waarvoor men bij mij terecht kan:

  • Verschil in verlangen
  • Geen of weinig zin in vrijen
  • Erectieproblemen
  • Moeilijk opgewonden raken
  • Pijn bij het vrijen
  • Klachten aan de vulva of penis
  • Angst voor gemeenschap
  • Problemen rond het orgasme of de ejaculatie
  • Problemen op het gebied van plezier, wensen en communicatie
  • Seksuele problemen die zijn ontstaan door ziekte, handicap, gynaecologische of urologische ingrepen
  • Seksuele problemen als gevolg van behandeling bij kanker
  • Seksuele problemen bij of door vruchtbaarheidsbehandeling
  • Onderbuikklachten, bekkenbodemproblemen en seksuele problemen
  • Onverklaarde branderige pijn aan de vagina/vulva en seksuele problemen

Behandelmethoden/interventies die ik gebruik:

Cognitieve Gedragstherapie

  • Seksuologie
  • EMDR
  • ACT
  • Medische hypnose
  • Mindfulness
  • EFT

Afdelingen

Aandachtsgebieden

Seksuologie, Oncologie, Urologie, Gynaecologie, Voortplantingsgeneeskunde

Mijn opleiding

2021
Opleiding tot Seksuoloog NVVS/SH
2012
Opleiding tot Cognitief Gedragstherapeut
2010
Post-master Psychosociale Oncologie
2000
Opleiding tot Gezondheidszorgpsycholoog
1995
Neuro- en revalidatiepsychologie aan de Radboud Universiteit Nijmegen
1995
Neuro- en Revalidatiepsychologie aan de Radboud Universiteit Nijmegen

Bijzonderheden

Bestuurslid LOPS (Landelijk Overleg Poliklinieken Seksuologie)
Lid van de NVVS (Nederlandse Vereniging voor Seksuologie)
Lid van de LVMP (Landelijke Vereniging Medische Psychologie)
Lid van het NIP (Nederlands Instituut van Psychologen)
Lid van de VGCt (Vereniging voor Gedrags- en Cognitieve therapie)
Lid van de NVPO (Nederlandse Vereniging Psychosociale Oncologie)
Hoofddocent RINO groep Utrecht Post-HBO Seksuologie
Laatste revisie: 29 januari 2026 - 13:40