Headerafbeelding
Patiënt krijgt een Doppler onderzoek
Onderzoek

Doppleronderzoek en bloeddrukmeting

Bij dit onderzoek meten we de snelheid en de richting van de bloedstroom in uw bloedvaten. We meten dit met geluidsgolven (doppler) en bloeddrukmetingen.

We kunnen het onderzoek doen voor de bloedvaten in de benen, armen, vingers of tenen. Bij de metingen aan de vinger en tenen kunnen we de doorbloeding meten met een lichtsensor (PPG).

Afhankelijk van welke bloedvaten onderzocht moeten worden, duurt het onderzoek 15 tot 45 minuten. Hieronder vindt u meer informatie over de verschillende doppler-onderzoeken:

Praktische tips

MijnJBZ

Via MijnJBZ kunt u zelf een deel van uw persoonlijke en medische gegevens inzien die in het JBZ over u bekend zijn. Zie ook: Wat kan ik in MijnJBZ zien? 

Opleidingsziekenhuis

In het JBZ leiden we verpleegkundigen, coassis­tenten, artsen en andere zorgverleners op. Dit betekent dat bij uw afspraak soms meerdere zorgverleners aanwezig zijn. En het kan zijn dat u onderzocht of behan­deld wordt door een zorgverlener in opleiding. Deze zorgverlener werkt altijd onder supervisie van een gekwali­ficeerde zorgverlener.

Bekijk uw zorgverzekering

Controleer zelf vóór een afspraak in het JBZ of uw zorg wordt vergoed:

  • Bekijk hier met welke zorgverzekeraars het JBZ een contract heeft.
  • Het hangt ook af van uw polis of uw zorgverzekeraar alle zorg volledig vergoedt.
  • Onze zorg valt voor volwassenen onder het wettelijk eigen risico. Dit betekent dat u ieder jaar eerst een bedrag zelf moet betalen, voordat uw zorgverzekeraar kosten gaat vergoeden. 

Gegevens delen

Wilt u dat zorgverleners buiten het Jeroen Bosch Ziekenhuis uw medische gegevens kunnen inzien? Dan moet u het JBZ toestemming geven om uw gegevens beschikbaar te stellen.

Betrokken afdelingen

Code VTL-020
Laatste revisie: 14 oktober 2025 - 14:51

Doppleronderzoek en bloeddrukmeting