Deze website maakt gebruik van cookies.   Meer informatie Sluiten

Ga direct naar: Inhoudsopgave | Zoeken | Site-navigatie

Datum en tijd: dinsdag 29 mei | 19:00 uur tot 20:30
Locatie:Auditorium, Jeroen Bosch Ziekenhuis, Henri Dunantstraat 1, 5223 GZ 's-Hertogenbosch
Bestemd voor: iedereen is welkom

In het Jeroen Bosch Ziekenhuis worden op de laatste dinsdagavond van de maand lezingen voor een breed publiek gegeven onder de titel: 'Dokter op Dinsdag'.

 

 

Deze lezing 'Kwetsbare ouderen hebben in het ziekenhuis een speciale behandeling nodig' wordt verzorgd door geriater Truuke Kamminga. In deze lezing gaat zij samen met fysiotherapeut Frank van Eijkeren in op de oorzaken en behandeling van onnodig vallen. Met het ouder worden stijgt de kans op vallen. Ongeveer 30% van de mensen van 65 jaar en ouder valt jaarlijks minimaal één keer. In het ziekenhuis of het verzorgings- en verpleegtehuis komt vallen nog veel vaker voor. Wat kun je doen om ernstig vallen te voorkomen? Kun je beter leren vallen zodat je minder ernstige verwondingen of breuken oploopt. Kamminga en Van Eijkeren komen met een groot aantal praktische tips.

 

Bekijk hier de presentatie van Truuke Kamminga.

 

Hoe erg is het om af en toe te vallen? Als je na de val makkelijk weer op kunt staan en er alleen een blauwe plek overblijft, is er weinig aan de hand. Maar als je regelmatig zo hard valt, dat je je niet meer zelfstandig overeind kunt komen, moet je toch eens de huisarts raadplegen. Op de Valpolikliniek op de afdeling Geriatrie van het Jeroen Bosch Ziekenhuis worden wekelijks mensen onderzocht die vaker vallen dan normaal. “Zo’n valpartij kan veroorzaakt worden door hartproblemen, geheugenstoornissen of andere aandoeningen, “aldus geriater Truuke Kamminga.

 

Als je twee keer of meer per jaar zo hard valt, dat je niet zelf meer overeind kunt komen, is er vaak meer aan de hand. Uit angst opnieuw te vallen, gaan mensen soms nog minder bewegen, waardoor de problemen nog verergerd worden. Op de Valpolikliniek bekijken arts, verpleegkundige en fysiotherapeut naar de oorzaken van het vallen en geven zij gericht advies voor verbetering. Dat kan een doorverwijzing naar de cardioloog zijn in geval van hartritmestoornissen of een actieplan om (weer) goed te gaan bewegen. De laatste jaren is er veel meer aandacht voor vallen gekomen. Vallen wordt als een belangrijk signaal voor achterliggende problemen gezien.

 

 



Sprekers

Truuke Kamminga, geriater

Kosten

gratis

%ImageText% %ImageText% %ImageText%

Zoeken

Lees voorLees voor |A A A | Print